Narkotyki i kurier w rękach policji

Policjanci z Poznania przechwycili narkotyki warte przeszło 1,7 mln złotych i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za ich przemyt z Holandii do Polski. Decyzją sądu 38-letni podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Kurierem okazał się 38-letni kierowca, który na co dzień pracował w firmie transportowej. Wpadł na granicy. Podczas kontroli jego ciężarówki, wykorzystując psa do wykrywania narkotyków, mundurowi znaleźli trzy torby. W środku były worki foliowe z zawartością suszu konopi indyjskich oraz tabletek ekstazy.

Policjanci zabezpieczyli łącznie przeszło 5 kilogramów marihuany oraz 97 tys. sztuk tabletek ekstazy o łącznej wadze ponad 24 kilogramów. Śledczy ustalili, że przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Holandii, a ich czarnorynkowa wartość to przeszło 1 700 000 złotych.

fot. policja

Kierowca TIR-a – 38-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, nie był wcześniej karany. Prokurator postawił mu zarzut przemytu narkotyków. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za przemyt narkotyków może trafi za kraty na długie lata.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl