Napadli na banki i uciekli z zakładnikiem na poligon

W centrum Poznania doszło do napadu na bank z użyciem broni palnej. Napastnicy wzięli zakładników i uciekli na teren poligonu w Biedrusku, gdzie próbowali się ukryć. To scenariusz ćwiczeń, w których udział wzięli policjanci Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej.

Policjanci ćwiczyli taktykę i techniki strzeleckie z wykorzystaniem systemu strzeleckiego FX Simunition, udzielanie pierwszej pomocy na polu walki oraz zabezpieczenie dowodów przestępstwa i miejsca zdarzenia. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności taktycznych oraz technicznych podczas wejść do pomieszczeń, rozpoznania terenu pod kątem znajdowania pułapek pirotechnicznych, poruszania się w zespole, zatrzymywania osób, użycia i wykorzystania broni oraz ewakuacji poszkodowanych.

  

Policjanci Grupy Realizacyjnej nie po raz pierwszy uczestniczyli w niekonwencjonalnych zajęciach szkoleniowych, doskonaląc swoje umiejętności, by w odpowiedni sposób reagować na wszelkie zagrożenia. W takcie doskonalenia na poligonie odbyły się manewry kilkudziesięciotonowych bestii tj. kompanii czołgów, które tworząc szyk i stawiając zasłonę dymną stanowiły niemałą atrakcje dla uczestników ćwiczeń.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl