Najwyższy budynek Nowego Rynku już na ukończeniu. Znikają rusztowania. Zobacz zdjęcia

Będzie to jeden z najwyższych budynków w Poznaniu. Do tej pory zasłaniały go rusztowania, które teraz jednak znikają. Biurowiec zostanie oddany do użytku w drugim kwartale tego roku, a wraz z nim wewnętrzny rynek otwarty dla mieszkańców.

JEDEN Z NAJWYŻSZYCH

Nowy Rynek to projekt, który od początku zakładał zbudowanie 5 budynków przy skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice i Matyi. Łącznie jego powierzchnia będzie wynosić 100 tysięcy metrów kwadratowych. Piąty, ostatni budynek ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2023 roku.

Będzie on miał około 28,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz 234 miejsca parkingowe. Jednocześnie będzie to jeden z najwyższych budynków w Poznaniu. Liczy sobie 15 pięter i 66 metrów wysokości. Już teraz znikają stamtąd rusztowania.

NOWA ZIELEŃ

W ostatnim czasie na terenie Nowego Rynku pojawiła się też nowa zieleń. Między budynkami zasadzone zostało 15 nowych drzew – platanów klonolistnych oraz dębów błotnych. Rosną one na wewnętrznym rynku, gdzie wiosną pojawią się również krzewy pnącza i trawy, a także mniejsze drzewka takie jak graby i glediczje.

RYNEK DLA MIESZKAŃCÓW

Na wewnętrznym rynku znajdzie się również mała architektura. Będzie to fontanna, w której rogach staną pergole. Przy jednej z nich będą też działały tężnie solankowe, które pomagają w oczyszczeniu płuc z gromadzących się w nich pyłów zawartych we wdychanym powietrzu. Rynek zostanie oddany do użytku wraz z nowym budynkiem i będzie otwarty dla mieszkańców.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl