Najlepsi uczniowie i studenci dostaną najwięcej

Można składać wnioski na stypendia naukowe przyznawane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Kategorie są dwie „Uczeń” i „Student”. Stypendium może wynieść nawet 6 tys. zł wynosi. O tę gratyfikację dla najzdolniejszych można ubiegać się do 20 października br.

Stypendium w kategorii „Uczeń” ma charakter szczególnego wyróżnienia za wybitne osiągnięcia, gratyfikującego uczniów, którzy osiągnęli znaczący sukces związany z nauką. Jest przyznawane uczniom uczącym się w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego oraz absolwentom tych szkół kończącym naukę w roku składania wniosku. Maksymalna wysokość stypendium w tej kategorii wynosi 4 tys. zł.

Z kolei studenci wielkopolskich uczelni mogą uzyskać 6 tys. zł. Ważne są sukcesy osiągane w naukach humanistycznych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych,  społecznych, ścisłych i przyrodniczych, teologicznych, a także w sztuce.

hotel dla psów w Poznaniu

Grono naszych dotychczasowych stypendystów to już 637 młodych, zdolnych osób. Cieszę się, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego, mogę zaprosić kolejny raz do udziału w naszym programie stypendialnym. To niezmiennie – od 2007 roku – stabilna oferta Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Wierzę, że jesteście naszą najlepszą inwestycją – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, zwracając się do stypendystów.

Regulamin i informacje o przyjmowaniu wniosków dostępne na: https://www.umww.pl/stypendia-naukowe-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl