Najdynamiczniej rozwijające się miasto w Polsce to…

Poznań został ogłoszony przez międzynarodowych ekspertów z branży nowoczesnych usług dla biznesu za absolutnego lidera kraju.

Nagrodę dla najdynamiczniej  rozwijającego się miasta w Polsce przyznano podczas konferencji CEE Business Services Summit&Awards 2024.

Sędziowie konkursu oceniali wzrost nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu oraz projektów i inicjatyw, które wspierają rozwój firm z sektora outsourcingu i centrów usług wspólnych. W gronie jury zasiedli eksperci i konsultanci, m.in. ​Andrew Hallam z Aspire, Romek Lubaczewski z PwC czy Eliaz van Herwaarden z Colliers International.

– Naszym celem jest, żeby stolica Wielkopolski była jednym z najważniejszych w Europie ośrodków dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dzięki temu nasze miasto może rozwijać się ekonomicznie, a poznaniacy zyskiwać kolejne atrakcyjne miejsca pracy. Od lat udaje nam się to realizować, czego dowodem jest zdobycie kolejnej nagrody – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W latach 2022-2023 Poznań zyskał ponad 20 firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Miasto współpracowało np. z takimi przedsiębiorstwami doradztwa lokalizacyjnego jak PAIH, CBRE, Colliers, EY czy ABSL.

W stolicy Wielkopolski działa obecnie około 150 firm tego sektora, które zatrudniają blisko 30 tys. osób.

– Poznań ma wszelkie atuty do bycia topową lokalizacją dla firm sektora usług nowoczesnych. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety naszego miasta – utalentowaną kadrę, lokalizację, różnorodną gospodarkę oraz – co jest niezwykle ważne – wsparcie władz miejskich, w tym naszego biura – dodaje Katja Lozina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów. 

– Czujemy, że w ostatnich latach Poznań stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla firm z tego sektora i zdecydowanie to jest czas dla naszego miasta – podkreśla. 

Oprócz nagrody dla Miasta do Poznania trafiła także nagroda – w kategorii  „najbardziej aktywny pracodawca” – dla Miele Global Services, czyli centrum usług wspólnych firmy, które ma swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski.  

CEE Business Services Summit&Awards to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla branży usług nowoczesnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Gromadzi szereg niezależnych ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz reprezentantów miast. W tym roku tematem przewodnim konferencji były trendy w sektorze usług nowoczesnych w 2024 roku.

Źródło: Poznań.pl

Czytaj też: Zaaresztowana książka wyszła na wolność

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl