Najciekawsze poznańskie akcje WOŚP: szaleństwa na torze, wizyta u niedźwiedzi

Zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To okazja, by zaangażować się i wesprzeć szczytny cel. Warto zainteresować się aukcjami, zwłaszcza że z Poznania i okolic pochodzi wiele ciekawych ofert.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Poznań

Finał zbiórki odbędzie się 28 stycznia. Dochód z licytacji organizatorzy przeznaczą na „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Akcje WOŚP Poznań

Propozycja dla fanów prędkości: wyjątkowy dzień na Torze Poznań z nieograniczonym paliwem i kilometrami w Mini Cooper. Całe wydarzenie pod okiem doświadczonego kierowcy Jakuba Litwina. Aukcja dostępna [TUTAJ].

Wybrany uczestnik tej aukcji będzie miał okazję do niezwykłego doświadczenia w Nowym Zoo. Zwycięzca aukcji będzie mógł m.in. spróbować swoich sił w rozkładaniu niedźwiedziego posiłku albo sprzątaniu wybiegu dla słoni. Licytować można [TUTAJ].

Lech Poznań

Dla kibiców Lecha Poznań oraz pasjonatów pamiątek związanych z ośmiokrotnym Mistrzem Polski, dostępna jest wyjątkowa okazja. Można wziąć udział w aukcji, w której można wygrać piłki klubowe z podpisami zawodników oraz certyfikatem autentyczności. Licytować można [TUTAJ].

W tegorocznej zbiórce można licytować nietypowy hydrant, który w swoim wyglądzie nawiązuje do postaci Jurka Owsiaka – posiada charakterystyczne okulary, żółtą koszulę oraz czerwone spodnie. Autorzy aukcji podkreślają, że oprócz unikalnego wyglądu, hydrant posiada także funkcjonalność wpływającą na poprawę bezpieczeństwa. Licytować można [TUTAJ].

Zastępca prezydenta miasta Poznania, Mariusz Wiśniewski również chce pomóc chorym dzieciom. Na licytacji WOŚP do wygrania jest dzień z jego osobą. Wiśniewski, pokaże jak wygląda jego praca i urząd miasta zza kulis. Na koniec dnia zabierze zwycięzcę na obiad w jednej z poznańskich restauracji serwującej dania kuchni wielkopolskiej. Link do licytacji znajduje się [TUTAJ].

Ta aukcja to coś dla entuzjastów militariów. Zwycięzca będzie miał szansę na zwiedzenie obiektów Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. To niepowtarzalna okazja, aby z bliska przyjrzeć się legendarnemu czołgowi w Abrams Academy. Dodatkowo osoba, która wygra aukcję, spotka się z komendantem CSW, a także dowie się więcej o nowoczesnych urządzeniach treningowych używanych przez żołnierzy. Licytacja odstępna jest [TUTAJ].

Kino na WOŚP

Dla pasjonatów kina i muzyki ta licytacja powinna przypaść do gustu. Na aukcji dostępna jest płyta winylowa ze ścieżką dźwiękową do kultowego filmu „Znachor” wraz z autografami twórców: kompozytora Pawła Lucewicza, reżysera Michała Gazdy oraz aktorów Leszka Lichoty, Anny Szymańczyk i Ignacego Lissa. Licytacja dostępna [TUTAJ].

Minister ds. Unii Europejskiej, Adam Szłapka, zaprasza do udziału w aukcji, gdzie wygraną jest wspólny posiłek w jednej z restauracji na Starym Rynku. To doskonała okazja nie tylko do smakowania wyśmienitego jedzenia, ale również do fascynujących rozmów na tematy zarówno poważne, jak i lekkie. Link do licytacji znajduję się [TUTAJ].

Na licytacji WOŚP znalazły się stare tablice z nazwami poznańskich ulic. Jedna z nich, wisiała kiedyś przy ul. Św. Marcin. Aukcja dostępna jest [TUTAJ].

Dla fanów sportów wodnych

Dla entuzjastów sportów wodnych policjanci z Komisariatu Wodnego Policji stworzyli licytację. Do wygrania jest udział w wyprawie wodnej – rejsie motorówką po Warcie. Funkcjonariusze zaprezentują, jak operują łodziami motorowymi, skuterami wodnymi, quadami, motocyklami crossowymi i samochodami terenowymi. Więcej informacji o licytacji [TUTAJ].

„Mateusz Buduje” wystawił na licytację na WOŚP m.in. tramwaj: Moderus Gamma z autografem Jurka Owsiaka oraz malowaną w kolorowe wzory MPK „dwunastkę”. Modele znajdują się [TUTAJ] i [TUTAJ].

Tradycyjnie, Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania włącza się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku postanowił przekazać na aukcję m.in. historyczną kostkę brukową ze Starego Rynku. Przedmioty oferowane przez niego można znaleźć na oficjalnej stronie miasta.

Czytaj także: KO wskazała kandydata w Swarzędzu. Zmierzy się z dotychczasowym burmistrzem

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl