Najbardziej doświadczony piłkarz Warty Poznań przedłużył kontrakt z klubem

Mateusz Kupczak podpisał nowy kontrakt z klubem. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2023/24.

Dotychczasowy kontrakt blisko 31-letniego piłkarza był ważny do czerwca tego roku. Strony doszły jednak do porozumienia w sprawie nowej umowy. Po jej podpisaniu Mateusz Kupczak będzie zawodnikiem „Zielonych” także w sezonie 2023/24.

– Mateusz jest bardzo ważną postacią w zespole i częścią jego kręgosłupa. Już wiele razy zakładał też opaskę kapitana. Kibice Warty z pewnością pamiętają moment, w którym Mateusz dołączył do „Zielonych” i widzą, jak z każdym kolejnym meczem piłkarz odgrywał coraz większą rolę w drużynie. My też wiemy, ile znaczy dla Warty Poznań, dlatego bardzo się cieszymy, ze udało się go zatrzymać tego zawodnika na dłużej w klubie – mówi Tomasz Pasieczny.

Mateusz Kupczak jest piłkarzem Warty Poznań od lata 2019 roku. Był najlepszym strzelcem zespołu, który rok później awansował do PKO Bank Polski Ekstraklasy. W finale baraży z Radomiakiem Radom strzelił oba gole. Jesienią minionego roku rozegrał swój setny, oficjalny mecz w barwach „Zielonych”. Dziś ma na koncie już 111 występów, w których zdobył dla Warty Poznań 17 bramek. Pod tym względem jest najskuteczniejszym zawodnikiem w obecnej kadrze zespołu trenera Dawida Szulczka.

– Warta Poznań jest klubem, w którym bardzo dobrze się czuję. Gdy przychodziłem tutaj 3,5 roku temu miałem swoje ambicje i zależało mi, żeby coś udowodnić. Nie wyobrażałem sobie jednak, że będzie tutaj tak fajnie. Trafiłem na wspaniałych ludzi, klub okazał się wielką rodziną, która przyjęła mnie bardzo dobrze – mówi Mateusz Kupczak.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl