Nagranie z zatrzymania Sterczewskiego przez policję. „Dmuchnie Pan”-„Ja dziękuję”

Na nagraniu z kamery z policyjnego munduru słychać jak poseł odpowiada policjantom bełkotliwym głosem. Wyraźnie odmawia też poddania się badaniu alkomatem. Odpowiada – „ja dziękuję” a potem wyciąga legitymację.

 

Na nagraniu z policyjnej interwencji widać, że poseł najpierw odmawia przebadania się alkomatem, mówiąc – „Ja dziękuję” a potem wyciąga legitymację poselską. Policjanci tłumaczą, że mimo tego, że jest posłem może zgodzić się na badanie ale odmawia. Wyraźnie słychać też, że poseł nie mówi normalnie, ma problemy z wyraźną artykulacją. Policjanci stwierdzają, że czuć od niego woń alkoholu.

Przebieg zdarzenia potwierdza poznańska policja. Z policyjnych informacji wynika, że ulicą Głogowską jechał środkiem jezdni i bez oświetlenia rowerzysta. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, wyciągając legitymację poselską. Policjanci szczegółowo opisali ten incydent w notatce służbowej.

Z naszych informacji wynika, że Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wystąpi do Marszałek Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Sterczewskiemu. Franciszek Sterczewski w Sejmie jest min. członkiem Podkomisji stałej do spraw transportu drogowego.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl