Nadzór budowlany skontrolował poznańskie budynki. Wykrył nieprawidłowości

Inspektorzy zbadali stan techniczny 30 obiektów wielkopowierzchniowych na terenie poznania. To o 14 kontroli więcej niż rok temu. W przypadku 10 budynków wykryto nieprawidłowości, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

KOLEJNE KONTROLE

Inspektorzy poznańskiego nadzoru budowlanego skontrolowali w Poznaniu 30 obiektów wielkopowierzchniowych, czyli takich, których powierzchnia dachu jest nie mniejsza niż 1000 metrów kwadratowych. To o 14 kontroli więcej niż w 2021 roku. Przyjrzeli się stanowi technicznemu budynków oraz sprawdzili, jak ich właściciele i zarządcy wywiązują się ze swoich ustawowych obowiązków.

NIEPRAWIDŁOWOŚCI

Kontrolowane były między innymi budynek Sądu Okręgowego przy al. Marcinkowskiego czy też centra handlowe jak Galeria Dębiec, czy galeria przy ul. Druskienickiej 12. Inspektorzy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym budynków. W 10 obiektach stwierdzili jednak zły stan techniczny elementów budynków, na przykład zarysowań, spękań na elewacjach czy zacieków i zawilgoceń ścian.

hotel dla psów w Poznaniu

POSTĘPOWANIA

Teraz inspektorzy będą egzekwować od właścicieli lub zarządców nieruchomości usunięcia wskazanych usterek. Według danych z końca listopada na terenie Poznania znajduje się 747 obiektów wielkopowierzchniowych. Inspektorat budowlany zapowiedział, że prewencyjne kontrole odbędą się także w 2023 roku.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl