Na wolności na razie nie zagrają

Kryminalni z policji w Turku zatrzymali złodziei, którzy włamali się do Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie. Ukradli instrumenty muzyczne m.in. trąbki, klarnety, saksofon i puzon. Instrumenty udało się odzyskać, a zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do kradzieży doszło pod koniec czerwca. Złodzieje włamali się do Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie gdzie swoje próby ma Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP. Młodzi muzycy w domu kultury przechowywali także instrumenty na których grają. Złodzieje – na razie nie wiadomo czy także muzycy amatorzy – ukradli m.in. trąbki, klarnety, saksofon i puzon.

fot. policja

Długo jednak nie cieszyli się z grającego łupu, bo wpadli w ręce policjantów. Złodziejami okazało się dwóch mężczyzn w wieku 29 i 41 lat. Udało się odzyskać instrumenty. Ich wartość poszkodowani wycenili na 12 tysięcy złotych.

Dwóch zatrzymanych na razie przed szerszą publicznością nie wystąpi. Mają jednak szanse zaprezentować się przed prokuratorem. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl