Będzie przyjemniej. Platany i klony na Wildzie

Od 11 marca obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu na Wildzie. Zmianie ulegnie trasa linii autobusowej nr 171. Wszystko z powodu budowy nowego skweru i przystanku autobusowego przy ulicy Roboczej.

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się budowa nowego skweru i przystanku autobusowego u zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego. Od tego dnia będzie również obowiązywać nowa trasa linii autobusowej nr 171.

Nowy zielony skwer na Wildzie

Nowy przystanek stanie po przeciwnej stornie jezdni. Towarzyszyć będzie mu cieszący oczy przechodniów zielony skwer. Przejście przez niego będzie łączyć alejką chodnik z przystankiem autobusowym. W centralnej części staną nowe ławki i kosze na śmieci. Zaplanowano również posadzenie nowych roślin, takich jak lipy drobnolistne, platany wschodnie, miłorzęby i klony. Nie zabraknie krzewów i kwiatów. Zagospodarowany będzie też teren obok budynku przy ul. Roboczej 43.

Zmiany dla kierowców. Autobusy linii 171 nie pominą żadnego przystanku

Kierowcy musza zwrócić uwagę na zmiany w ruchu drogowym. Ulica Robocza pomiędzy Kosińskiego a Fabryczną będzie tymczasowo jednokierunkowa. Kierowcy będą mogli jechać wyłącznie w kierunku ulicy Fabrycznej.

Modernizowana będzie trasa autobusowa w kierunku dworca kolejowego Poznań Główny. Autobusy 171 jadące w kierunku osiedla Wichrowe Wzgórze pojadą ulicą Kosińskiego do ulicy Roboczej, z pominięciem ulic Prądzyńskiego i Fabrycznej. Nie będą jednak pomijać żadnego z przystanków. Jedyna zmiana dotyczy przystanku „Robocza”, który zostanie przeniesiony za ul. Kosińskiego.

Czytaj także: W trójkę napadli na 14-latka. Chłopak trafił do szpitala | wpoznaniu.pl

źródło- MPK

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl