Na ulicach pusto. Postanowili więc w biały dzień okraść kiosk

4 złodziei w biały dzień postanowiło okraść kiosk na poznańskich Winogradach. Myśleli, że skoro ulice są puste, to nikt ich nie zauważy. Zapomnieli jednak o monitoringu miejskim. 

Do próby włamania doszło na przystanku autobusowym przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu. Rabusie prawdopodobnie licząc na to, że w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się, na swojej drodze nie spotkają żywej duszy. Najpierw obserwowali teren, a później przystąpili do działania. Zapomnieli jednak, że są obserwowani przez operatora monitoringu miejskiego.

Szybko okazało się, że zainteresowaniem całej czwórki jest zamknięty kiosk. Jeden z mężczyzn przeszedł przez ogrodzenie i zaczął przecinać kłódkę, a pozostali rozstawili się „na czatach”. Operatorka niezwłocznie poinformowała dyżurnego policji, cały czas monitorując zachowanie włamywaczy — informuje straż miejska.

źródło : monitoring miejski

Po kilku minutach nam miejsce przyjechała policji. Cała czwórka dość mocno zdziwiona skończyła złodziejską eskapadę na komisariacie policji. Sprawcami próby włamania zajmie się sąd.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl