Na świat przyszło już 400 młodych poznaniaków. To efekty programu in vitro

Trwa druga edycja miejskiego programu in vitro, dzięki któremu na świat przyszło już 400 młodych poznaniaków. Kto może wziąć udział?

Do tej pory w Poznaniu, dzięki programowi in vitro urodziło się już 400 dzieci. 378 maluchów przyszło na świat za sprawą dofinansowania w latach 2017-2020, a 22 noworodki dzięki drugiej edycji programu.

Ta liczba pokazuje, jak ważny i potrzebny jest ten program – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – In vitro to dla wielu par jedyna szansa, by doczekać się upragnionego potomka i cieszyć się z rodzicielstwa. Dlatego w Poznaniu już od sześciu lat wspieramy osoby dotknięte niepłodnością. Efekty są widoczne.

Z dofinansowania do procedury in vitro mogą korzystać pary, które mieszkają w Poznaniu i spełniają określone kryteria. Powinny być w związku małżeńskim lub partnerskim, spełniać ustawowe warunki i rozliczać podatki w Poznaniu. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lat. Uczestnicy programu mogą liczyć na:

  • trzykrotne dofinansowanie w wys. 5 000 zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie
  • lub trzykrotnego dofinansowanie w wys. 2 000 zł do procedury adopcji zarodka – pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura nie była skuteczna (nie urodziło się w jej wyniku dziecko).

Program jest realizowany przez trzy placówki: Medi Partner sp. z o.o – InviMed  Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, oraz IVI sp. z o.o – Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian 4. 4.

Więcej informacji o programie można przeczytać TUTAJ.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl