Na os. Zwycięstwa zadbają o formę i nie tylko

W sobotę, 22 czerwca na os. Zwycięstwa odbędzie się festyn „Poznań w formie”. To świetna okazja nie tylko do rodzinnej zabawy, ale i o zatroszczenia się o swoje zdrowie.

Piknik zorganizowany zostanie w parku na os. Zwycięstwa, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12. Potrwa od godziny 11:00 do 16:00.

Na uczestników czekać będą poszczególne strefy i stoiska, przy których będzie można nie tylko dobrze się bawić, ale też np. poszerzyć wiedzę na temat dbania o środowisko lub porozmawiać z olimpijczykami.

Zadbają o kwestie zdrowotne mieszkańców osiedla

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta razem z partnerami już kolejny raz przygotował bezpłatne badania i konsultacje lekarskie dla uczestników spotkania. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ umożliwi zmierzenie składu ciała przy użyciu specjalnego analizatora. Pomiary będą wykonywać także przedstawiciele Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego. Oprócz tego zaoferują oni chętnym porady dietetyczne. Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych opowiedzą o podstawowych zasadach żywienia. Będą także mierzyć poziom cukru i ciśnienie. Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury przygotuje stoisko edukacyjno-informacyjne „Zrzucamy kilogramy” i „Stop Cukrzycy”.

Oprócz tego na mieszkańców, którzy odwiedzą festyn czekać będą pomiary słuchu, badania wzroku, EKG, badania dermatoskopem, profilaktyka raka piersi oraz konsultacje psychologiczne i pedagogiczne dla dzieci i młodzieży.

Na osobnym stanowisku na mieszkańców Winograd i nie tylko czekać będą poznańscy policjanci. Przygotują dla najmłodszych quizy, kolorowanki, koło fortuny, zaawansowane narzędzie do oceny koordynacji wzrokowo-ruchowej znane jako Aparat Piórkowskiego, a także alkogogle czy narkogogle. Będzie też szansa na naukę udzielania pierwszej pomocy pod fachowym okiem Grupy Ratownictwa PCK.

Okazja do świetnej zabawy

Na piknikowej scenie będzie się wiele działo. Wystąpi Art Bonsai z przedstawieniem „Muzyczna Monarchia” oraz Teatr Mozaika, który spektaklem-niespodzianką zaprosi najmłodszych do krainy wyobraźni. Pojawi się także festynowa biblioteczka, a w niej najpopularniejsze książki Wydawnictwa Zakamarki.

Na stoisku przygotowanym przez Grupę MTP obejrzeć będzie można ilustracje do książki „Mały Książę”, które powstały w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

Przyjadą olimpijczycy

Festyn odwiedzą nie tylko mieszkańcy Winograd, ale także olimpijczycy z Poznań Athletic. Przygotują oni specjalny tor przeszkód dla najmłodszych oraz odpowiedzą na pytania związane z rozwijaniem u dzieci pasji związanych ze sportem. Z kolei na boisku Akademii Piłkarskiej Reissa będzie można obejrzeć sportowe rozgrywki. Miłośnicy Hobby Horse będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy, sponsorowanej przez zespół Cavaliady. 

Z myślą o ekologii

Na festynie pojawią się również stoiska związane z przyrodą i ekologią. Zarząd Zieleni Miejskiej opowie o okolicznych terenach, które będą doskonałym miejscem na wakacyjne wyprawy, a pracownicy Wydziału Organizacyjnego UMP podpowiedzą, jak skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz mediacji. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaproponuje najmłodszym zabawy edukacyjne, w tym warsztaty plastyczne. Będzie można zapoznać się także z ofertą MOPR-u. Mieszkańcy, którzy chcieliby założyć kartę OK Poznań, będą mieli taką możliwość. Specjalnie dla nich na pikniku stanie stoisko Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Harmonogram festynu

Poniżej zamieszczamy program wydarzeń na piknikowej scenie:

  • 11:00 Początek pikniku 
  • 11:15 Przedstawienie „Muzyczna monarchia”| Art Bonsai
  • 12:15 Animacje dla dzieci 
  • 12.30 Przedstawienie niespodzianka | Teatr Mozaika 
  • 13:15 Zumba
  • 13:30 Jak rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat? |Poznań Athletic
  • 13:45 Pokaz baniek mydlanych
  • 14:00 Nauka udzielania pierwszej pomocy |Grupa Ratownictwa PCK Poznań 
  • 15:00 Zumba
  • 16:00 Zakończenie pikniku 

Czytaj także: Historyczne tramwaje i autobusy atrakcją na wakacje. Pojadą zmienionymi trasami

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl