Na mikołajki do Budapesztu z Poznania za 224 zł w dwie strony

To może być niezapomniany prezent mikołajkowy. Z poznańskiego lotniska od końca października tego roku będzie stałe połączenie z Budapesztem. Lot w mikołajki 6 grudnia na długi weekend kosztuje tylko 224 złote w dwie strony.

Nowe połączenie do Budapesztu uruchamia linia lotnicza Ryanair. Samolot do stolicy Węgier z Poznania startować będzie w o godz. 12:00. Lot trwał będzie godzinę i dwadzieścia pięć minut. Samolot z Budapesztu będzie wylatywał o godzinie 13:50, w stolicy Wielkopolski wyląduje o godzinie 15:15. Loty odbywać się będą w poniedziałki i piątki. Jeżeli ktoś już dziś zdecyduje się na zakup biletu, za niewielkie pieniądze może polecieć do stolicy Węgier. Lot 6 grudnia w mikołajki na przedłużony weekend (powrót w poniedziałek 9 grudnia) kosztuje 224 złote.

źródło : skyscanner.pl

W miarę tani bilet lotniczy to nie wszystko. 3-dniowy nocleg w dobrej cenie i miejscu dla dwóch osób można znaleźć już na nieco ponad 400 złotych.

źródło : booking.com

Hostel Full Moon Design Hostel Budapest, w którym znaleźliśmy wolne miejsca, znajduje się 450 metrów od stacji kolejowej Budapest Nyugati, przy której znajduje się stacja metra Nyugati pályaudvar. Stąd możemy w kilka minut dojechać w różne ciekawe miejsca Budapesztu.

Sam Budapeszt to tak naprawdę wizytówka Węgier i jedna z najwspanialszych stolic świata. Położony jest nad Dunajem. Formalnie powstał 1872–1873 roku z połączenia Budy (która leży na prawym brzegu Dunaju) i Pesztu (położonego na lewym brzegu rzeki).

źródło : Ryanair – materiały prasowe

Budapeszt zachwyca XIX-wieczną zabudową, przypominając Wiedeń. Jeśli nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Budy (czyli dzielnica po prawej -zachodniej- stronie Dunaju) to na pewno nie powinniśmy przegapić Kościoła Macieja oraz tuż za kościołem słynnej Baszty Rybaków. Z tej strony miasta znajduje się też Wzgórze Gellerta, na którym jest Cytadela i skąd roztacza się piękny widok na miasto.

 

Peszt, czyli lewa strona rzeki ma więcej do zaoferowania. Na pewno powinniśmy zobaczyć Parlament. Zwiedzać można tylko w grupach z przewodnikiem. Zwiedzanie po angielsku odbywa się o godz. 10:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i trwa ok. godziny. W Peszcie, zobaczyć na pewno trzeba jeszcze Bazyliki św. Stefana i budynek Opery. Warto przejść się zabytkową ulicą Budapesztu Andrássy út, która została wpisana na listę UNESCO. Trzeba także odwiedzić Muzeum Dom Terroru będące jednocześnie pomnikiem ofiar totalitaryzmu. Kolejną atrakcją w tej okolicy jest … metro. A dokładnie jego żółta linia, czyli Milenijna Kolej Podziemna. Jak na metro jest bardzo mała, na peron wjeżdżają tylko 3 wagony. Jest najstarszą linią metra w Budapeszcie, a także w całej Europie kontynentalnej.

W Budapeszcie znajdą coś dla siebie miłośnicy urbanistyki i architektury, sztuki i historii, ale także ci, którzy kochają dobrą kuchnię i rozrywkę.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl