Materiał partnera

Na Maderę samolotem bezpośrednio z Poznania

Po raz pierwszy w historii poznańskiego lotniska będzie można zimą polecieć na portugalską Maderę. To propozycja touroperatora i lotniska Poznań – Ławica. Pierwsze loty na portugalską Maderę z poznańskiego lotniska już 23 grudnia.

Madera – wiosna i lato przez cały rok

Autonomiczny Region Madery składa się z wyspy Madera, wyspy Porto Santo wysp Desertas i Salvagens. Archipelag leży około 685 km od wybrzeży Afryki i około 970 kilometrów od Lizbony. Madera znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego i śródziemnomorskiego , dlatego opady śniegu, jak i mróz nigdy w wybrzeżnej części wyspy nie wystąpiły. Od grudnia do kwietnia, średnia temperatura na wybrzeżu wynosi wokół 20 °C w dzień. Biorąc pod uwagę terminy pierwszych lotów z Poznania na Maderę, tegoroczne święta Bożego Narodzenia za nieduże pieniądze można spędzić w ciepłym i ciekawym zakątku świata.

 

fot. źródło : pixabay.com

 

Loty na Maderę z poznańskiego lotniska -w formie minimum 8 dniowych wakacji- organizują trzy biura podróży. Najtańsze oferty z noclegiem w hotelu z 2 basenami położonym na wzgórzach nad Oceanem Atlantyckim, skąd rozpościera się fantastyczny widok na okolicę, można już znaleźć za nieco ponad 3 tysiące złotych. Z hotelu w niecałe 30 minut komunikacją miejską możemy dojechać do centrum stolicy Madery.  Link do oferty TUTAJ

 

fot. źródło : pixabay.com

 

Jeśli mamy na koncie odłożonych nieco więcej pieniędzy na wakacje (np. 4-5 tysięcy złotych) to oprócz wypoczynku na plaży nad oceanem, możemy zafundować sobie także mały objazd po wyspie. Link do oferty TUTAJ

 

fot. źródło : pixabay.com

 

Ciekawą ofertę lotów z poznańskiego lotniska na tę wiecznie wiosenną wyspę znaleźć można również TUTAJ

Madera czyli Cristiano Ronaldo

Madera to rodzinna wyspa Cristiano Ronaldo, jednego z najlepszych piłkarzy naszych czasów. Słynny CR7 rozpoczął swoją przygodę z piłką w małym klubie CF Andorinha, skąd potem trafił do Nacionalu największego z klubów Madery, gdzie odkryto jego talent.  W rodzinnej krainie CR7 niezapomniany może być Sylwester. Na Maderze, w Sylwestra, odbywa się jeden z największych pokazów sztucznych ogni na całym świecie. W 2006 roku show zostało wpisane na Listę Rekordów Guinessa.

 

fot. źródło: pixabay.com

 

Ciekawostką Madery jest także Klif Cabo Girao położony jest na wysokości 589 m. n.p.m. co czyni go 8 najwyższym klifem w całej Europie. Widoki z niego są spektakularne.

fot. źródło : pixabay.com

 

Pierwszy samolot na Maderę z poznańskiej Ławicy wyleci (piątek) 23 grudnia. Kolejny lot zaplanowano na (piątek) 30 grudnia oraz w każda sobotę od 7 stycznia do końca kwietnia 2023. Trasa obsługiwana jest przez linię lotniczą Enter Air. Przewoźnik razem z tour-operatorami zaplanował bardzo dobry rozkład lotów z wylotem z Poznania w godzinach przedpołudniowych, natomiast lądowanie w Poznaniu w drodze powrotnej zaplanowano na godziny wczesno-wieczorne.

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl