Na Łazarzu spłonie rzeźba. Straż Miejska odholuje samochody

Straż Miejska przypomina o tymczasowej zmianie oznakowania stref parkingowych w rejonie Skweru Eki z Małeki. Wszystko to z powodu Sąsiedzkiego Sylwestra, podczas którego przygotowana wcześniej instalacja, stanie w płomieniach. 

Łazarskie powitanie Nowego Roku 

Sąsiedzki Sylwester na Łazarzu to jedno z najbardziej widowiskowych poznańskich wydarzeń. Co roku mieszkańcy przygotowują instalację, którą później podpalają. Także w tym roku przy Skwerze Eki z Małeki po raz ósmy spotkają się poznaniacy, by wspólnie świętować wejście w Nowy Rok. Koncert 31 grudnia rozpocznie się o godzinie 23:30, a otworzy go DJ Soina. Artysta ma na swoim koncie ponad 3000 zagranicznych imprez, festiwali i koncertów w Polsce i na całym świecie. 

Lokalna tradycja palenia mebli 

Imprezę wyróżnia nawiązanie do łazarskiej, lokalnej, sylwestrowej tradycji palenia mebli. By ją kultywować, organizatorzy co roku tworzą scenografię, która około północy staje w płomieniach. Tym razem, płonąca rzeźba inspirowana jest wydarzeniami 2022 roku. Przygotował ją autor rzeźb społecznych – Łukasz Trusewicz. Po Nowym Roku, instalacja zostanie umieszczona w przestrzeni miejskiej i posłuży jako kolektor plastikowych nakrętek. Wstęp na sylwestrową zabawę jest darmowy, a dofinansowanie zapewniła Rada Osiedla Św. Łazarz, Miasto Poznań oraz Fundacja BEZLIK. 

Samochody zostaną odholowane ze względu na płonącą instalację 

Straż Miejska natomiast przypomina o bezpieczeństwie w okolicy Skweru Eki z Małeki. W komunikacie zwracają uwagę na zmienione, tymczasowe oznakowanie strefy parkowania. 

Zgodnie z oznakowaniem B-36 + T-24 w dniu 31 grudnia br. od godz. 8.00 pojazdy będą odholowane z ul. Małeckiego – na odcinku  od ul. Strusia do Rynku Łazarskiego – informuje Straż Miejska.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl