Categories

fot. frezowanie ulicy na mokro/ źródło : UMP

Na Garbarach korki. Drogowcy przygotowują kolejny buspas

W sobotę, 19 września, na ul. Garbary uruchomione zostaną kolejny odcinek buspasa. Tym razem między ulicami Armii Poznań i Grochowe Łąki. We wtorek rozpoczęły się związane z tym prace drogowe. Kierowcy mogą na tym odcinku stać w korku. 

W tej chwili trwa usuwanie oznakowania na jezdni, która jest frezowana na mokro. Najpierw zniknął rozdział pasów. Następnie likwidowane będą linie ciągłe pomiędzy jezdniami. Po tych pracach wykonane będzie nowe malowanie na jezdni.

Roboty przygotowujące buspas potrwają do piątku, 18 września. Prace nie będą prowadzone w godzinach 7 – 9, żeby nie utrudniać warunków na drodze w czasie porannego szczytu. Przez około cztery dni można się spodziewać utrudnień na ul. Garbary — informują urzędnicy.

Buspas wyznaczony będzie na ul. Garbary między ulicami Armii Poznań i Grochowe Łąki-od przystanku „Garbary” przy dworcu i pętli autobusowej do wjazdu na kolejny przystanek w stronę centrum „Grochowe Łąki”. Nowym buspasem, podobnie jak na większości innych, będą mogły się także poruszać taksówki, pojazdy elektryczne, służby miejskie, rowery oraz motocykle.

źródło : UMP

W przeciwną stronę — od centrum w stronę Cytadeli — od wyjazdu z przystanku „Małe Garbary” do ul. Szyperskiej wyznaczona będzie śluza dla autobusów i rowerów do jazdy na wprost z pasa służącego pozostałym pojazdom do skrętu w prawo w ul. Szyperską. Dalej ul. Garbary będzie miała jeden pas ruchu w kierunku Cytadeli, wzdłuż którego zaplanowano także pas dla rowerzystów.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl