Na Enea Stadionie „trwa nietypowa budowa”

Na poznańskim stadionie miejskim montowany jest napis Enea Stadion. To efekt umowy jaką koncern energetyczny podpisał ze spółką Stadion Poznań na bycie sponsorem stadionu.

Koncern energetyczny Enea w lipcu zeszłego roku stał się sponsorem tytularnym stadionu miejskiego. Przez najbliższe 4 lata będzie on nosić nazwę Enea Stadion. Firma postanowiła stać się patronem obiektu, bo jak podkreśliły wtedy władze państwowej spółki, wysoka frekwencja na meczach Lecha i sam stadion, są atrakcją turystyczną na równi z Ostrowem Tumskim i Starym Rynkiem oraz poznańskimi koziołkami.

Od końca grudnia zeszłego roku rozpoczęły się prace związane z zamontowaniem nowej nazwy stadionu. Najpierw do betonowej konstrukcji obiektu przymocowano specjalne metalowe wsporniki do których będzie przekręcane nowego logo. Teraz na parkingu przed stadionem na ziemi skręcany jest cały napis. Gdy będzie gotowy specjalne dźwigi podniosą go w górę i zamontują na membranie stadionu. Według naszych informacji prace mają zakończyć się w połowie miesiąca. Wszystko jest zależne od warunków pogodowych. Przeszkodą w montowaniu może być silny wiatr.

Nowe logo z nazwą Enea Stadion zawiśnie na dwóch trybunach. Jeden będzie na trybunie nr 4, drugi na trybunie od strony ulicy Bułgarskiej.

czytaj także: Niektórych szlaki Wielkopolskiego Parku Narodowego zamknięte. Powód?

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl