Na Dworcu Głównym otwarto nowy tunel. Prowadzi do ul. Składowej

Na Dworcu Głównym w Poznaniu można już korzystać z podziemnego tunelu. Nowe przejście prowadzi przez całą stację do wyjścia od strony ul. Składowej, bez konieczności przechodzenia przez galerię handlową.

Na Dworcu Głównym w Poznaniu ostatnio dużo się dzieje, a bez mapy można się zgubić. Bowiem od niedzieli (4 września) wchodzi w życie nowa numeracja peronów. Po miesiącach prac otwarto także tunel prowadzący do ulicy Składowej. Wchodząc do niego, z łatwością można przemieścić się na pozostałe perony i do Dworca Zachodniego. Dzięki nowemu przejściu podziemnemu nie jest konieczne przechodzenie przez galerię handlową Avenida, na czym najbardziej zależało pasażerom przyjeżdżającym i wyjeżdżającym z Poznania. Od dziś, w zaledwie kilka minut, będzie można się dostać z pociągu do centrum miasta.

  • fot. Łukasz Gdak / Poznaniu.pl
  • fot. Ł. Gdak/wpoznaniu.pl

fot. Łukasz Gdak / wPoznaniu.pl

Wraz z tunelem, miał zostać oddany także peron 3A, a cała inwestycja kosztowała ponad 108 milionów złotych. W związku z obowiązującą od niedzieli nową numeracją, peron będzie miał numer 1. Jednak na jego otwarcie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl