Myśliwi też blokują Poznań?

Myśliwi są z nami! – taki wpis pojawił się dziś na facebookowym profilu Rola Wielkopolski, który informuje o akcji protestacyjnej rolników. Przypominamy, że dziś rolnicy blokują między innymi kluczowe węzły drogowe wokół Poznania.

– Bardzo nas cieszy, że kolejne grupy społeczne i zawodowe dołączają do naszego protestu, widząc wspólny cel, między innymi przewoźnicy i myśliwi. Mamy małą prośbę natury organizacyjnej, szczególnie do myśliwych. Ważne jest, aby rozproszyć się po każdym punkcie protestu, dlatego prośba, aby myśliwi jechali do najbliższego punktu protestu. Będzie to dla nas łatwiejsze pod kątem organizacyjnym oraz będzie to lepiej wyglądało medialnie, jeżeli w każdym punkcie będzie grupa myśliwych czy przewoźników. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie!

Tymczasem, jak informuje rzecznik poznańskiej Policji mł. insp. największa liczba pojazdów (ok 300 ciągników i 160 samochodów myśliwych) przemieszcza się od Trzebawia do Węzła autostradowego Komorniki.

– Węzeł zamykamy w całości. Będziemy kierować ruch na ul. Głogowskiej od strony Poznania na objazdy na wysokości ul. Ostatniej (Szachty). Od strony Stęszewa będziemy kierować na objazdy w komornikach – dodaje Borowiak

Czytaj też: Traktory zastawią drogi. Utrudnienia w komunikacji podmiejskiej

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl