Można posadzić drzewa z prezydentem Poznania i wesprzeć WOŚP

Jacek Jaśkowiak oraz zwycięzca internetowej aukcji wspólnie posadzą drzewo w centrum miasta. Dochód z licytacji zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Drzewo zasadzone zostanie w samym centrum miasta, w parku im. F. Chopina. Będzie to tulipanowiec amerykański – uzupełni on kolekcję tych zjawiskowych roślin na terenie parku. To szybko rosnący gatunek o wyjątkowych, ozdobnych liściach. Roślina wypuszcza duże, zielono-żółte kwiaty pojawiające się w maju i czerwcu. Kielichowatym kształtem przypominają one tulipany.  

Sadzenie jest przewidziane na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Nazwisko zwycięzcy aukcji zostanie uwiecznione na pamiątkowej tabliczce, która będzie umieszczona przy drzewie. Aukcja potrwa do 7 lutego pod adresem: https://allegro.pl/oferta/sadzenie-drzewa-wspolnie-z-prezydentem-poznania-13158391680

W tym roku celem zbiórki WOŚP jest walka z sepsą.

– Sepsa może zabić nawet w ciągu kilku godzin. Kluczowa w takich przypadkach jest szybka diagnoza i podjęcie odpowiedniego leczenia. Zachęcam do udziału w licytacji, bo zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali pomoże przyspieszyć rozpoznanie i uratować życie wielu pacjentów – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.  

Środki z licytacji zasilą konto 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl