Moder znów załatwia sprawę. Lech remisuje w Białymstoku

24. kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1-1. Bramkę dla Kolejorza strzelił Jakub Moder.

W pierwszej połowie Lech nie zachwycał i wtedy też stracił bramkę. Tuż przed przerwą w 41. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę z bliska do bramki lechitów skierował obrońca Bogdan Țîru.

Lech drugą połowę zaczął bardzo odważnie. Już po minucie gry mógł być remis, ale sędzie główny po konsultacji VAR, dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki Kamila Jóźwiaka.

Chwilę później w polu karnym, Jagiellonii leżał Tymoteusz Puchacz. Sędzia najpierw podyktował karnego. W ruch znów poszedł system VAR i arbiter swoją decyzję odwołał. Lech wyrównał w 62. minucie po ładnym strzale z dystansu Jakuba Modera.

Później swoje dwie stuprocentowe okazje zmarnował Christian Gytkjaer. Jagiellonia mogła prowadzić, ale w ostatnich sekundach meczu niesamowitym refleksem wykazał się Mickey van der Hart i mecz zakończył się remisem.