Miliony sadzonek w całej Polsce. Każdy mógł zasadzić swoje drzewko

Przez dwa dni trwała ogólnopolska akcja sadzenia drzew „#sadziMY”. Z tej okazji pod Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu można było odebrać swoją sadzonkę.

Zasadź drzewo z Prezydentem

Ogólnopolska akcja „sadziMY” odbywa się już po raz czwarty. Na narodowe sadzenie drzew leśnicy w całym kraju przygotowali milion sadzonek. Można je dostać we wszystkich nadleśnictwach. Punktem kulminacyjnym będzie piątkowe spotkanie z parą prezydencką – Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, którzy patronują przedsięwzięciu od pierwszej edycji. W okolicach Nowego Sącza sami zasadzą drzewa.

500 milionów drzew rocznie

Każde drzewo to skarb dla naszej planety. Mieszkają w nich ptaki, owady i mikroorganizmy. Ludziom dają cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłaniają przed wiatrem. Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o lasy. Akcja „#sadziMY” ma przypomnieć Polakom, dlaczego drzewa to tak cenny dar.

Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Odbierz swoją sadzonkę

Poznańscy leśnicy 29 września i 30 września rozdawali sadzonki. Wśród nich między innymi sosny zwyczajne, lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, dzikie grusze i czereśnie ptasie. Drzewka można było odebrać przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl