Zbierała na uchodźców – wydała na codzienne zakupy

Ukradła ponad 1000 zł. na fałszywej zbiórce na rzecz uchodźców z Ukrainy. Informację o zbiórce udostępniała na grupach pomocowych. Grozi jej do 8 lat więzienia.

30-letnia kobieta z Piły oszukała kilkanaście osób, na fałszywą zbiórkę pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy. Na portalu społecznościowym rozsyłała informacje o rzekomej zbiórce, licząc na dobre serca ofiar.

Wiadomości o zbiórce znajdowały się na grupach pomocowych dla Ukraińców. Ukradła w ten sposób ponad 1000 zł. Pieniądze wydawała na prywatne, codzienne zakupy.

Na policję, zbiórkę zgłosił jeden z poszkodowanych mężczyzn. Widząc informacje o zbiórce, postanowił wpłacić na nią kilkadziesiąt złotych. Dopiero po przelaniu pieniędzy zorientował się, że prawdopodobnie został oszukany. Policja wciąż bada sprawę i dociera do kolejnych pokrzywdzonych.
Po zakończonym śledztwie kobieta usłyszy zarzuty oszustwa. Grozi jej teraz do 8 lat więzienia.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i dokładne weryfikowanie zbiórek, na które mieszkańcy wpłacają pieniądze. 17 marca miasto otworzyło oficjalne konto bankowe, na które można wpłacać datki na rzecz uchodźców. Więcej informacji o tej zweryfikowanej zbiórce znajduje się na oficjalnej stronie miasta.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl