Miejsca parkingowe tylko dla mieszkańców – dobry pomysł?

Czy tworzenie miejsc parkingowych, w strefie płatnego parkowania, tylko dla mieszkańców – ma sens? Na ulicy Rybaki sprawdza to ZDM. Dane posłużą do odpowiedzi na pytanie – czy takie rozwiązanie przyda się w innych częściach miasta?

Drogowcy zlecili badania, by sprawdzić jak funkcjonują miejsca parkingowe, tylko dla mieszkańców, na ulicy Rybaki. Takie, powstały tam po przebudowie ulicy.

Na odcinku od ul. Kwiatowej do ulicy Krakowskiej (po stronie zachodniej) zostało wyznaczonych ok. 20 takich miejsc. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 na tym obszarze obowiązuje strefa płatnego parkowania i mogą tam parkować wszyscy kierowcy, którzy opłacą postój w strefie.
Po godz. 18.00, czyli po godzinach funkcjonowania SPP, wydzielona część miejsc jest przeznaczona tylko dla osób posiadających identyfikator mieszkańca SPP – tłumaczą drogowcy

Po pół roku działania tego rozwiązania ZDM zlecił badania ankietowe wśród mieszkańców. Mają one sprawdzić, czy miejsca tylko dla mieszkańców spełniają swoją rolę. Zebrane dane pozwolą odpowiedzieć na pytanie – czy mieszkańcy chcą takich zmian, i czy wprowadzać je także w innych częściach miasta.

A co Państwo sądzą, o miejscach parkingowych tylko dla mieszkańców? Prosimy o odpowiedzi w komentarzach poniżej.

kontaktPoznań, Poznews

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl