Materiał partnera

Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu – prawdziwe święto kynologii już niedługo

Tysiące machających ogonów i szczekających pysków czekają na poznaniaków na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W weekend 5. i 6. listopada prawdziwa uczta dla psiarzy, spośród blisko 7 tysięcy czworonogów wybrany zostanie ten najpiękniejszy.

Już w pierwszy weekend listopada stolicę Wielkopolski odwiedzą tysiące psów z całej Europy, Wielkiej Brytanii, a nawet USA, by konkurować o tytuł najpiękniejszego. Będzie to dla poznaniaków okazja do obejrzenia przedstawicieli ponad 250 ras psów, w siedmiu halach na 43 ringach wystawowych, a wszystko to tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tym roku Wystawy mają charakter szczególny, ponieważ obchodzimy 60-lecie Pierwszej Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Poznaniu w 1962 r. Od tego momentu niemal co roku Poznań gości najpiękniejszych przedstawicieli psich ras, którzy konkurują o tytuły i nagrody.

hotel dla psów w Poznaniu

Nie inaczej będzie i w tym roku. Na Wystawach swoje wdzięki prezentować będą codziennie przedstawiciele dokładnie 253 ras psów z 10 grup FCI. W sobotę i niedzielę zobaczymy w sumie blisko 7 tysięcy psów – będą to owczarki i inne psy pasterskie, pinczery i sznaucery, molosy, teriery, jamniki, szpice i psy w typie pierwotnym, psy gończe, wyżły, aportery i psy dowodne, psy ozdobne i do towarzystwa, a także charty.

Najliczniej zaprezentuję się Golden Retrivery, buldogi francuskie i whippety. Jednak poza bardzo popularnymi rasami poznańskie wystawy są niebywałą okazją do zobaczenia ras bardzo rzadkich, takich jak np. owczarek australijski Kelpie, Kai, terier brazylijski, czy islandzki szpic pasterski. Do Poznania przybędzie też około 100 przedstawicieli polskich ras, z czego najwięcej będzie polskich owczarków nizinnych oraz owczarków podhalańskich.

Sędziowanie poszczególnych ras w ringach rozpocznie się w sobotę oraz w niedzielę o godzinie 9.00 i potrwa do około 14.30. W tym czasie na ringu honorowym w hali nr 5 odbywać się będą szalenie efektowne pokazy psich sportów. Będzie można zobaczyć m.in. flyball, nosework, frisbee, obedience, dog dancing, hoopers oraz pokazy psów policyjnych. W obydwa dni Wystaw od godziny 15 na ringu honorowym rozpoczną się konkurencje finałowe – czyli wybór najładniejszych psów wystawy.

W hali nr 5 odwiedzić warto duże stoisko Związku Kynologicznego w Polsce – oddziału w Poznaniu, gdzie na poznaniaków czekają souveniry i gdzie przedstawiciele Związku – hodowcy będą opowiadali o psach rasowych, hodowli, a przede wszystkim o tym czym tak naprawdę jest pies rasowy i czym zajmuje się sam Związek.

Do odwiedzenia Międzynarodowych Wystaw Psów Rasowych zapraszają organizatorzy: Związek Kynologiczny w Polsce – oddział w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl