Mickey van der Hart piłkarzem Lecha

Mickey van der Hart we wtorek został piłkarzem Lecha Poznań. Holender, który w poprzednim sezonie reprezentował PEC Zwolle związał się z Kolejorzem trzyletnią umową z opcją przedłużenia.

24-latek pochodzący z dzielnicy Amsterdamu, Amstelveen od początku swojej kariery był związany z miejscowym Ajaxem. Po zakończeniu sezonu 2013/14 van der Hart został wypożyczony do Go Ahead Eagles. Wówczas zadebiutował w Eredivisie, rozgrywając 22 spotkania i zachowując czyste konto w pięciu z nich. Po zakończeniu rozgrywek dołączył do PEC Zwolle, w którym występował przez trzy ostatnie sezony. Van der Hart w minionej kampanii zagrał w lidze 29 meczów, w aż 11 nie musiał wyciągać piłki z siatki.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Mickeya. Jest wychowankiem Ajaxu Amsterdam, który zapewnił mu odpowiednie wyszkolenie. Bardzo dobrze gra nogami, ma też znakomity refleks. Pomimo wieku rozegrał już ponad sto spotkań w Eredivisie. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Van der Hart to pierwszy piłkarz, który w letnim okienku transferowym trafił do Lecha Poznań. Holender dołączy do zespołu wraz z początkiem okresu przygotowawczego, który rozpocznie się 13 czerwca.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl