Michał Skóraś nie wrócił do treningów z Lechem Poznań

Dzisiaj mistrzowie kraju rozpoczęli treningi przed rundą wiosenną. W składzie zabrakło kilku zawodników, którzy przebywali na zgrupowaniach reprezentacji. Jedyny lechita, który brał udział w tegorocznym mundialu wróci do gry dopiero w przyszłym roku.

POWRÓT DO TRENINGÓW

Przerwa od rutynowych treningów, spowodowana mundialem w Katarze, dobiegła końca. Dzisiaj przed południem piłkarze trenera Brooma wybiegli na jedno z bocznych boisk przy ulicy Bułgarskiej, wśród nich zabrakło jednak kilku zawodników. Do ćwiczeń nie wrócili jeszcze ci lechici, którzy brali udział w zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych. Wśród nich znajdował się również Michał Skóraś, który w tym roku zadebiutował na Mistrzostwach Świata. 22-latek przebywa na urlopie, który potrwa aż do 3 stycznia przyszłego roku.

HISTORYCZNY WYSTĘP

Michał Skóraś był trzecim w historii graczem Lecha Poznań, który wystąpił na mundialu. Skrzydłowy poznańskiej drużyny dostał od trenera Czesława Michniewicza szansę na grę podczas trzeciego spotkania fazy grupowej – czyli meczu z Argentyną. Skóraś wszedł na boisko w 46 minucie i pozostał na nim już do ostatniego gwizdka. Chociaż polska drużyna przegrała mecz, cieszyła się z awansu do kolejnego etapu mistrzostw, gdzie odpadła po starciu z Francją.

Dobra gra skrzydłowego zaowocowała nie tylko powołaniem do kardy narodowej. Zawodnikiem interesują się również zagraniczne kluby. Mówi się, że Skóraś jest już po wstępnych rozmowach z włoską Bolongią, która miałaby chcieć sprowadzić zawodnika do gry w Serie A. 22- latek miał jednak zadeklarować chęć gry w Lechu Poznań do końca sezonu i dopiero w trakcie letniego okna opuścić klub ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

PRZYGOTOWANIA DO WIOSNY

Reszta graczy pierwszej drużyny poznańskiego klubu ma przed sobą dziesięć dni treningów. Od 23 grudnia rozpoczynają przerwę świąteczno-noworoczną, po której wrócą do przygotowań już w pełnym składzie. Runda wiosenna Ekstraklasy rusza 27 stycznia przyszłego roku. Wcześniej, 21 stycznia, Lech Poznań rozegra na swoim stadionie sparing z Hansą Rostock.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl