Michał Skóraś leci na mundial

Czesław Michniewicz ogłosił listę zawodników, którzy polecą na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Kataru. Wśród wybranych piłkarzy znalazł się jeden z zawodników Lecha Poznań – Michał Skóraś. Oprócz skrzydłowego na mundial poleci również trzech innych wychowanków Kolejorza.

POWOŁANIE

O tym, że Michał Skóraś ma szansę na powołanie do kadry na mistrzostwa świata mówiło się od września. Dobrą grę zawodnika chwalił sam selekcjoner reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz dzisiaj przedstawił listę nazwisk, na której znalazł się skrzydłowy Lecha Poznań. Zawodnik nie ukrywał, że wyjazd na najważniejszą imprezę w piłkarskim świecie jest dla niego marzeniem, o którym rok temu nie myślał na poważnie.

Będę starał się wywalczyć miejsce w składzie i pomóc reprezentacji wywalczyć dobry wynik. Trzeba ciężko pracować. To jest kolejny nowy etap w mojej karierze, nic tylko się cieszyć. – powiedział Michał Skóraś w wywiadzie dla klubowej telewizji tuż po ogłoszeniu powołań.

WYCHOWANKOWIE

Oprócz Skórasia, Michniewicz postanowił zabrać do Kataru też trzech innych wychowanków Lecha Poznań. Na pokład samolotu z polską reprezentacją wsiądą Jan Bednarek, Jakub Kamiński oraz Bartosz Bereszyński. Ostatni z zawodników, częściej kojarzony jest z drużyną Legii Warszawa, gdzie rozegrał pięć sezonów zanim trafił do włoskiej Serie A, jednak to właśnie w Poznaniu zadebiutował w Ekstraklasie a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademiach Lecha Poznań i Warty Poznań.

MUNDIAL

Mundial w Katarze rozpocznie się już za dziesięć dni, 20 listopada. Mecz otwarcia odbędzie się o godzinie 19.00. Na stadionie Al Bayt gospodarze podejmą drużynę z Ekwadoru. Polacy pierwsze spotkanie rozegrają dzień później o godzinie 19.00 czasu polskiego. Rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Meksyku.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl