Michał Probierz oglądał kompromitację Lecha Poznań. Kogo miałby powołać na Euro 2024?

Selekcjoner reprezentacji Polski oglądał niedzielne „derby Polski”. Lech Poznań przegrał z Legią Warszawa 1:2 po dwóch bramkach samobójczych. Jedną z nich strzelił Bartosz Salamon, który był powołany na baraż o Euro 2024.

Federacje mają czas do 7 czerwca, aby zgłosić oficjalną listę powołanych piłkarzy. Michał Probierz ma niecały miesiąc, aby podjąć tę ważną i ostateczną decyzję. W niedzielę oglądał zawodników Lecha Poznań i Legii Warszawa. Kto pojedzie do Niemiec na Euro 2024?

Wiadomo już, że selekcjoner reprezentacji Polski ogłosi skład polskiej kadry kilka dni przed ostatecznym terminem. Będzie ona liczyła maksymalnie 26 zawodników. W rozmowie z „Kanałem Sportowym” Probierz wyznał, że z szerokiej grupy zawodników, wraz ze sztabem okroił liczbę obserwowanych zawodników do 50.

Największe szanse na powołanie na Euro 2024 ma Bartosz Salamon, który otrzymał swoją szansę w marcowych zgrupowaniach. Jednak jego sytuacja może stać pod znakiem zapytania, ponieważ nie może pochwalić się on dobrym występem przeciwko Legii Warszawa. To po jego bramce samobójczej „Wojskowi” podwyższyli prowadzenie.

„Przepraszam wszystkich Kibiców Lecha Poznań oraz cały Klub i drużynę. Jest mi wstyd. 3 lata czekałem, aby zagrać Lech – Legia w Poznaniu. Wiem, co ten mecz znaczy dla nas Poznaniaków i wiem jaki zawód i złość teraz czujecie. Nie oczekuję zrozumienia, od liderów drużyny w takich meczach wymaga się, aby stanęli na wysokości zadania, a ja niestety swoim golem samobójczym przyczyniłem się w wielkim stopniu do tej porażki. Czuje, że Was zawiodłem, ale zawiodłem przede wszystkim samego siebie.
Teraz trzeba dokończyć ten sezon wygrywając dwa ostatnie mecze, a potem trzeba się zastanowić co dalej. Na pewno Lech nie może tak wyglądać i niestety ja też jestem za to odpowiedzialny” – czytamy w oficjalnym wpisie Bartosza Salamona.

Na marcowe baraże, Michał Probierz z Ekstraklasy oprócz Bartosza Salamona powołał: Kamila Grosickiego (Pogoń Szczecin), Dominika Marczuka i Tarasa Romanczuka (obaj Jagiellonia Białystok). Pozostałych reprezentantów powołano z klubów zagranicznych.

W fazie grupowej Polska zmierzy się z Holandią (16.06), Austrią (21.06) i Francją (25.06).

Bartosz Salamon (fot. Łukasz Gdak)
Bartosz Salamon (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Lecha Poznań czeka kara? Kibice nie wytrzymali [ZDJĘCIA / WIDEO]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl