Miasto za darmo sprawdzi, czy z twojego domu nie ucieka ciepło

Miasto za darmo przebada domy mieszkańców kamerą termowizyjną. To program, który pozwala zaoszczędzić i być bardziej przyjaznym dla klimatu. Prawie połowa wcześniejszych uczestników programu “Trzymaj ciepło” zaoszczędziła nawet do 100 złotych miesięcznie na ogrzewaniu

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC

Rusza kolejna edycja programu “Trzymaj ciepło”. W ramach niego miasto zapewnia bezpłatne badania domów kamerą termowizyjną. Dzięki temu sprawdzić można, czy z naszych mieszkań nie ucieka ciepło. Najczęściej dzieje się tak przez nieszczelne okna lub drzwi, ale także przez dachy i ściany. W tym roku miasto przebada 380 domów jednorodzinnych z całego Poznania i 10 kamienic z centrum, Wildy, Łazarza i Jeżyc.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Aby zapisać się do programu, wystarczy wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie trzymajcieplo.pl. Przy zgłoszeniu podać należy imię, nazwisko, adres budynku, kontakt mailowy oraz telefoniczny. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, pierwsze badania przeprowadzone będą już na początku grudnia. Akcja potrwa do marca kolejnego roku.

hotel dla psów w Poznaniu

Każdy, kto zostanie zakwalifikowany do programu, zostanie wcześniej poinformowany, kiedy przybędą technicy. Warunkiem do przeprowadzenia badań jest jednak odpowiednia pogoda i czas. Musi się to bowiem odbyć w godzinach od 17:00 do 21:00, nie może wtedy padać deszcz czy śnieg, a temperatura musi być niższa niż 3 stopnie Celsjusza.

NIE TYLKO OSZCZĘDNOŚĆ

Warto pamiętać, że utrata ciepła to nie tylko niższa temperatura w mieszkaniu. Wiąże się to również z większymi kosztami, jakie poniesiemy, ogrzewając dom. Co więcej, powoduje to także większą, niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Prawie połowa uczestników, po akcji “Trzymaj ciepło” zaoszczędziła nawet do 100 złotych miesięcznie na ogrzewaniu. Ponad 40 procent zdecydowało się za to na uszczelnienie okien, drzwi, wymianę ich na energooszczędne czy ocieplenie budynku.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl