Miasto umyje seniorom okna oraz zapłaci za fryzjera

Miasto zapowiada nowe darmowe usługi dla seniorów, które mają ułatwić im życie. Wśród nich – mycie okien, czy darmowy fryzjer. Na co jeszcze mogą liczyć seniorzy?

Seniorzy w 2019 roku będą mogli liczyć na więcej bezpłatnych usług w mieście. Jak zapewnia magistrat, nowe rozwiązania są wynikiem konsultacji z seniorami, większość miała być przez nich zaproponowana.

Wśród planowanych projektów są dwa związane z opieką nad grobami bliskich. To m.in. „Riksza dla seniorów” oraz pomoc w sprzątaniu nagrobków. Dzięki nim seniorzy, których bliscy leżą na komunalnym cmentarzu, będą mogli poruszać się po tej nekropolii rikszą, a starsi poznaniacy będą mogli 1-2 razy w roku skorzystać z bezpłatnego czyszczenia nagrobków. Szczegóły obu projektów są jeszcze dopracowywane – informuje miasto

Inne nowości to bezpłatne usługi fryzjera takie jak obcięcie czy uczesanie włosów, kolejna nowa usługa to – bezpłatne mycie okien. Miasto chce też zwiększyć liczbę spraw, które seniorzy będą mogli w mieście załatwić przez telefon, bez konieczności chodzenia do urzędu.

kontaktPoznań, Poznews

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl