Miasto szuka wykonawcy remontu szkoły na os. Sobieskiego

Dostęp do szkoły ma być łatwiejszy, zwłaszcza dla nauczycieli i uczniów z niepełnosprawnościami. W szkole będzie również bezpieczniej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom na korytarzach. Miasto szuka wykonawcy robót.

WIELKIE ZMIANY

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłonić ma wykonawcę drugiego etapu remontu Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego. Wcześniej budynek zyskał nową salę gimnastyczną. Teraz wymaga on termomodernizacji oraz wymiany instalacji wewnętrznych. Zyska również nową elewację, a także zmieni się teren przed budynkiem.

ŁATWIEJSZY DOSTĘP

Istniejący taras oraz schody zewnętrzne zostaną rozebrane. Wejście do szkoły zostało zaplanowane na poziomie chodnika, co ułatwi dostęp do budynku. Wymienione zostaną również drzwi, okna i parapety. Zmieni się również dach gmachu. Zyska on nowe rynny i rury spustowe. Budynek już po modernizacji zyska też nową fasadę.

BEZPIECZNIEJ

W środku wykonawca zbuduje za to nowe ścianki działowe, podwieszane sufity, posadzki i elementy wyposażenia sanitarnego. Zwiększy się również bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. Klatki schodowe wyposażone zostaną w urządzenia zapobiegające zadymieniu, między innymi okna napowietrzniające i wentylator. Pojawi się również nowe oświetlenie.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl