Miasto przejmują studenci. Ruszają Juwenalia

Od dziś przez najbliższe trzy dni w swoje ręce miasto przejmują studenci. Rozpoczynają się Juwenalia. O  godzinie 17.00 na placu Adama Mickiewicza odbędzie się bicie rekordu w liczbie osób śpiewających jednocześnie piosenki Krzysztofa Krawczyka.

Z placu Adama Mickiewicza, po biciu rekordu, ruszy kolorowy pochód. Jak mówi rzecznik imprezy, Jędrzej Markiewicz dla portalu radiopoznan.fm – pochód juwenaliowy polega na tym, że każda z uczelni musi pokazać swoją odrębność, wyjątkowość, mimo że pochód jest jeden i wspólny dla wszystkich z nich. W tym roku UAM zajmuje się kwestią magii i czarodziejstwa w klimacie Hogwartu, a Politechnika Poznańska popłynie w piękny piracki rejs.

Pochód zakończy się w parku Jana Pawła II gdzie przez 3 dni odbywać się będą koncerty, warsztaty gry i zabawy. Plan koncertów zapowiada się bardzo ciekawie. W czwartek usłyszymy poznański zespół funk rockowy PWS, gwiazdę polskiej estrady Krzysztofa Krawczyka oraz Tomasza Organka z zespołem.

W piątek wystąpi grunge’owy projekt Snowblind, francuski duet Bemy, popowy piosenkarz Mrozu i jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich raperów, Ten Typ Mes. Impreza zakończy się w sobotę, koncertami rapera Łony, producentów muzyki elektronicznej Bass Astral i Igo oraz indie rockowej piosenkarki Darii Zawiałow, która zdobyła złotą płytę za swój debiutancki album „A Kysz”.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl