Miasto Poznań i POSiR chcą pomóc Warcie Poznań

Taką pisemną deklarację złożyły władze Poznania wysyłając w tej sprawie list intencyjny do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Zapewniają w tym piśmie, że w najbliższym czasie dostosują stadion przy Drodze Dębińskiej do wymogów licencyjnych 1 Ligi.

Obiekt na Wildzie nie spełnia wymagań stawianych przed klubami I ligi. Z tego powodu pierwsze mecze obecnego sezonu „Zieloni” musieli rozgrywać poza Poznaniem – na stadionie w Grodzisku Wlkp. We wrześniu Warta Poznań wróciła na Drogę Dębińską i rozgrywała tam mecze do końca 2018 roku. Podobnie będzie w rundzie wiosennej bieżących rozgrywek. Wszystko to dzięki warunkowej zgodzie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Przy obecnym stanie infrastruktury nie ma szans, aby Warta Poznań S.A. otrzymała zgodę na grę przy Drodze Dębińskiej w kolejnym sezonie ligowym. Okazuje się, że klub może jednak liczyć na wsparcie władz Poznania, które od niedawna prawomocnie znów są właścicielem terenów, na których znajduje się m.in. stadion.

Miasto zadeklarowało się, że zaangażuje się w modernizację stadionu, który będzie spełniał wymogi PZPN dotyczących rozgrywania meczów 1 Ligi, Centralnej Ligi Juniorów oraz spotkań drużyn młodzieżowych.

Miasto chce zainstalować sztuczne oświetlenie boiska i zbudować dachu nad trybuną. Ponadto w projekcie hali sportowej, która ma zostać zbudowana przy Drodze Dębińskiej, znajdą się pomieszczenia przeznaczone m.in. dla Warty Poznań S.A.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl