Miasteczko powstańcze już w ten weekend w Poznaniu

Poznaniacy już w najbliższą niedzielę będą mogli odwieźć miasteczko powstańcze. Na miejscu oprócz przeżycia żywej lekcji historii będą mogli również odebrać powstańczą flagę.

104. ROCZNICA

Organizacja miasteczek z okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, to okazja, by mieszkańcy regionu mogli lepiej poznać realia, w których rodziła się wolność w 1918 roku. Rekonstrukcyjne miasteczko odwiedziło już przedtem inne miasta Wielkopolski takie jak Piła czy Kalisz, w ten weekend na atrakcje mogą liczyć natomiast mieszkańcy Poznania.

Miasteczko stanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, obok Jarmarku Świątecznego. Odwiedzić je będzie można w niedzielę od godziny 14.00 do 18.00.

ATRAKCJE

Wśród atrakcji, które czekają na mieszkańców znajdą się zarówno te przygotowanie z myślą o najmłodszych, jak i dla starszych poznaniaków. Miłośników łamigłówek ucieszy wizyta w pokoju zagadek, gdzie będą prowadzić akcję zdobycia granatów dla armii powstańczej.

W planach są również spotkania z rekonstruktorami wizyta w poczcie powstańczej, w której będzie można odebrać flagę oraz zajęcia w zakładzie rzemieślniczym gdzie powstawać będą proporczyki.

ŚWIĘTO NARODOWE

Główne obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które od zeszłego roku jest świętem narodowym, obędą się 27 grudnia. W programie jest złożenie zniczy oraz wiązanek pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl