Miała dopłacić rzekome 2 złote, straciła 250 000 złotych

Jeden fałszywy SMS wystarczył, aby poznanianka straciła ćwierć miliona złotych. Oszuści podszyli się pod firmę kurierską i wyczyścili jej konto bankowe do zera. 

Kobieta odebrała SMS z informacją, że przesyłka która ma do niej dotrzeć, została wstrzymana, ponieważ waga paczki przekracza dopuszczalny limit. Oszuści podszywający się pod firmę kurierską poprosili o dopłatę niecałych dwóch złotych. W wiadomości był także link do banku. Nieświdoma niczego poznanianka tworzyła przesłany link. Nie wiedziała, że strona banku, do której się zalogowała, była nieprawdziwa.

„Poszkodowana niczego nie podejrzewała. Często robiła zakupy przez internet i akurat czekała na dostarczenie paczki” – tłumaczy rzecznik poznańskiej policji, st. sierż. Marta Mróz.

hotel dla psów w Poznaniu

Następnego dnia nad ranem zorientowała się, że z jej konta bankowego zniknęła spora suma pieniędzy. Otrzymała też powiadomienia o możliwych nieautoryzowanych transakcjach. W sumie straciła prawie 250 tysięcy złotych.

Policjanci apelują, żeby nigdy nie logować się do banków poprzez nadesłane linki. Logując się na fałszywej stronie, podajemy hakerom nasze dane do prawdziwego konta.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl