Media: Lech złożył ofertę Warcie. To następca Skórasia?

Warta Poznań wychowała jeden z najbardziej elektryzujących talentów Ekstraklasy. 21-letni Kajetan Szmyt już od kilku miesięcy przymierzany jest do Lecha Poznań, choć interesowała się nim również Legia. Teraz Kolejorz miał złożyć za niego ofertę.

ZACHWYCIŁ

Kajetan Szmyt wyrósł w tym sezonie na jeden z jaśniejszych punktów zespołu Warty Poznań. Pomocnik rozegrał 30 spotkań, co przełożyło się łącznie na ponad 1700 minut na boisku. Zdobył w tym czasie 2 gole i 6 asyst w rozgrywkach Ekstraklasy i Pucharu Polski. Warto pamiętać, że Szmyt 29 maja będzie obchodził dopiero 21 urodziny.

Zobacz również: Zobaczcie tę bramkę Kajetana Szmyta strzeloną Śląskowi!

MIAŁBY PLAC DO GRY

Nic więc dziwnego, że wzbudził on spore zainteresowanie na rynku transferowym. Według medialnych doniesień, poznaniaka w swoich szeregach chciała między innymi Legia Warszawa. Trener Lecha Poznań John van den Brom oglądał go z kolei podczas starcia Zielonych z Koroną Kielce. W Kolejorzu Szmyt mógłby odgrywać w zespole Holendra znaczącą rolę. Należy bowiem pamiętać o odejściach Michała Skórasia i Gio Citaiszwiliego. Niepewna jest również przyszłość Adriela Ba Louy.

PLOTKI TRANSFEROWE

Według doniesień Gazety Wyborczej działacze Lecha Poznań złożyli już nawet oficjalną ofertę Warcie. Miała ona opiewać na około milion złotych i dodatkowo procent od przyszłej sprzedaży. Te pieniądze nie były jednak wystarczające dla Zielonych i odrzucili oni tę propozycję. Nie zamykają jednak negocjacji. Najprawdopodobniej Kolejorz złoży jeszcze jedną ofertę, tym razem taką, na którą Warta ma przystać.

O pogłoskach przejścia Kajetana Szmyta do Lecha informuje także portal transfermarkt.com. Ocenia on prawdopodobieństwo transferu na 51 procent. Co ciekawe, portal wycenia zawodnika dużo wyżej, bo na milion euro.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl