Wielkopolska

Marszałek woj. wielkopolskiego krytykuje okładkę namawiającą do wyjścia z Unii Europejskiej

Wkrótce wybory parlamentarne. Tygodnik „Do Rzeczy” wydał najnowszy numer z kontrowersyjną okładką. Na zdjęciu Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej i hasło: „Tak! Należy wyjść z Unii Europejskiej”. To zapowiedź tekstu numeru, czyli eseju red. Tomasza Cukiernika. – Mnie ta okładka i ten tytuł przerażają – komentuje Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Twórca eseju stwierdza, że „Polska więcej traci, niż zyskuje na członkostwie w UE”. A także, że jest sporo powodów do wyjścia z Unii Europejskiej, choćby „zakaz używania samochodów spalinowych”, które są „pogwałceniem wolności i wolnego wyboru”.

W Internecie wrze. Spora część internautów nie kryje rozczarowania i oburzenia nawoływaniem do polexitu tuż przed wyborami. Wszystkie partie, w tym rządząca, jak i opozycja stwierdziły już jakiś czas temu, że to od nich zależy przyszłość i bezpieczeństwo Polaków. Do wielu kandydatów z różnych ugrupowań politycznych padały też pytania odnośnie do pomysłu wyjścia z Unii Europejskiej, czy zmniejszenia wpływu UE na wewnętrzną politykę Polski.

„Jadąc dzisiaj do Konina na podpisanie porozumienia, które otworzy drogę do oddzielnej koperty finansowej na realizację Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), zatrzymałem się na stacji benzynowej i kupiłem gazetę, żeby sprawdzić, czy prawdą jest, że czołowy tytuł Zjednoczonej Prawicy – tygodnik „Do Rzeczy” – na pierwszej stronie umieścił tytuł „Tak! Należy wyjść z Unii Europejskiej!”” – napisał marszałek Woźniak.

„Mnie ta okładka i ten tytuł przerażają. Bo my pracujemy nad konkretnymi pieniędzmi, które pomagają Polakom, a to wydawnictwo wzywa do wyjścia z UE. To jest przygotowanie medialne do polexitu. Jestem tym głęboko zaniepokojony” – podsumował.

Zaledwie trzy dni temu, w piątek 29 września marszałek informował o podpisanym porozumieniu wartym 23,5 mln euro. Fundusze Europejskie przeznaczone będą na rozwój Piły i okolic.

Czytaj też: Abp Gądecki o osobach homoseksualnych. „Powinni dążyć do świętości przez wstrzemięźliwość”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl