Marsz w obronie Jana Pawła II. „Bulwersująca nagonka środowisk liberalno-lewicowych”

2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, odbędzie się marsz papieski. Jego organizatorzy chcą wyrazić wsparcie dla kościoła katolickiego „w czasie kryzysu wywołanego diabelskim atakiem uderzającym w świętość”.

Informacja o marszu pojawiła się w mediach społecznościowych. Jego organizatorami mają być Anna i Jacek Sommerowie, katechiści z archidiecezji poznańskiej. Napisali oni list do metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, w którym podkreślają, że trzeba „zjednoczyć się w obronie dobrego imienia Jana Pawła II”. Proszą również hierarchę, by ten udzielił wsparcia w zakresie organizacji marszu w Poznaniu.

„Wyrażamy niniejszym wolę nie tylko środowiska katechistów archidiecezji poznańskiej, czy tzw. pokolenia JP2, ale całej społeczności lokalnej, której leży na sercu wspólne zamanifestowanie w obronie czci i świętości papieża Polaka, wielkiego Jana Pawła II” – czytamy.

Wyrażają też gotowość do spotkania w sprawie marszu w pałacu arcybiskupim.

Z kolei na Facebooku Sommer pisze o „bulwersującej nagonce środowisk liberalno-lewicowych i wrogich Kościołowi”. „My – Pokolenie JP2 – wzrastające pod duchową opieką umiłowanego Ojca Świętego, wielkiego Polaka i Wielkiego Świętego – nie zgadzamy się na bulwersującą nagonkę środowisk liberalno-lewicowych i wrogich Kościołowi, który odbieramy jako atak bezpośrednio skierowany w środowiska patriotyczne. Stajemy więc w obronie naszej wiary, naszych rodzin i wszystkich ludzi, którzy pozostają wierni uniwersalnym wartościom takim jak: Bóg, Honor, Ojczyzna!” (pisownia oryginalna) – zapewnił.

Marsz papieski w Poznaniu

Marsz ma się rozpocząć o godzinie 20 w osiemnastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Organizatorzy apelują, by wzięły w nim udział stowarzyszenia patriotyczne, wspólnoty parafialne, rycerze JP2 i rycerze maltańscy, a także indywidualni poznaniacy.

Uczestnicy chcą przejść z placu Mickiewicza przez Al. Niepodległości, Królowej Jadwigi do Drogi Dębińskiej, by o 21.37 być pod Krzyżem Papieskim, gdzie odśpiewają „Barkę” i „Boże coś Polskę”.

Zobacz też: Prof. Tomasz Polak: „Karol Wojtyła nie odbiegał od większości biskupów” [WYWIAD]

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl