Marnujemy za dużo ubrań? Przekonują, że lepiej zacerować niż wyrzucić

Wystawa pt. „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań” otworzy dyskusję na temat nadprodukcji w przemyśle odzieżowym. Ekspozycja promuje również podejście slow fashion. Artystyczna ekspozycja, prezentująca prace takich artystów jak Susanne Friedel czy Małgorzata Markiewicz, skłania do myślenia o świadomym podejściu do ubrań, oraz zachęca do ich cerowania, łatania i recyklingu.

Wystawa konfrontuje widzów z obrazem zalegających stosów ubrań na całym świecie. Przekonuje, że to skutek nieetycznych i nieekologicznych praktyk przemysłu fast fashion. Ekspozycja demonstruje, że materiały używane w tym sektorze nie są biodegradowalne, a co więcej dochodzi do wyzysku pracowników. Prace artystyczne wskazują na potrzebę zmiany mentalności oraz podejmowania działań przeciwko nadprodukcji i marnotrawstwu.

Narracja wystawy skupia się na pozytywnych zmianach i rozwiązaniach. Tytuł pt. „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań” zachęca do prostych praktyk, takich jak łatanie i cerowanie, które przedłużają życie odzieży. Artystyczne dzieła promują ideę slow fashion, czyli zachęcają do własnoręcznego szycia, cerowania i recyklingu ubrań.

Wystawa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Artystycznej Podróż Hestii. Partnerem finansowym jest STU ERGO Hestia S.A..

Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań

  • Od 13 kwietnia do 28 lipca 2024 r.
  • Kuratorka: Marta Smolińska
  • Produkcja: Magdalena Tomczewska

Ceny biletów na zwiedzanie:

  • 12 zł (ulgowy).
  • 17 zł (normalny) + audioprzewodnik – dodatkowe 5 zł.
  • Dostępne w kasie CK ZAMEK lub online na bilety24.pl.

Czytaj też: Santander Letnie Brzmienia 2024. Wiemy, kto zagra w Poznaniu

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl