Mariusz Rumak skompletował sztab szkoleniowy. Sensacyjny powrót

Sztab szkoleniowy Lecha Poznań skompletowany. W roli asystentów trenera Mariusza Rumaka dołączają Rafał Janas, dla którego to powrót na Bułgarską po 1,5 roku, a także Grzegorz Wojtkowiak z klubowej Akademii. Obaj byli już mistrzami Polski z Kolejorzem.

Rafał Janas wraz z japońskim klubem Urawa Red Diamonds uczestniczył w grudniu w Klubowych Mistrzostwach Świata. Po ich zakończeniu sfinalizowane zostały jego rozmowy z Lechem. Dla 46-letniego szkoleniowca to powrót do Poznania po osiemnastu miesiącach.

– Rafał w minionym roku pracował z trenerem Maciejem Skorżą w Japonii, wygrali tam Azjatycką Ligę Mistrzów i mogli dzięki temu uczestniczyć w KMŚ. Wcześniej pracowali z sukcesami w Lechu, wywalczyli mistrzostwo Polski na stulecie klubu. Teraz Rafała zaprosiliśmy do wspólpracy, bo zna doskonale większość naszych zawodników, ich potencjał i pomoże trenerowi Mariuszowi Rumakowi go wydobyć. Na pewno mamy rezerwy, jeśli chodzi o organizację gry i tutaj liczymy, że doświadczenie Rafała nam pomoże w szybkim zrobieniu postępów w tym elemencie – powiedział dyrektor sportowy, Tomasz Rząsa.

Powrót byłego gracza Kolejorza

W roli asystenta dołącza również Grzegorz Wojtkowiak. To 39-letni były piłkarz, który rozegrał w polskiej lidze ponad 200 meczów. Z Lechem wywalczył zarówno mistrzostwo kraju (2010), jak i Puchar Polski (2009). W 2023 był asystentem w drużynie, która zdobyła złoty medal w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19. Minionej jesieni samodzielnie prowadził natomiast drużynę U-17.

– Grzegorz to ogromne doświadczenie piłkarskie, które przekłada teraz na pracę szkoleniową. Sam odnosił sukcesy z Lechem, a teraz pomoże w tym obecnym zawodnikom. To kolejny zdolny trener, który przeskakuje z naszej Akademii do pierwszego zespołu. Jednym z jego zadań będzie indywidualna praca z naszymi piłkarzami, rozwijanie ich umiejętności – dodał Rząsa.

– Koncepcyjnie rozmawiałem zarówno z Rafałem, jak i Grzegorzem. Mają wiele kompetencji i doświadczenia na wielu płaszczyznach. Cieszy mnie, że doszliśmy do porozumienia i sztab szkoleniowy jest w tym momencie skompletowany. Podzieliliśmy zadania i intensywnie szykujemy się do początku przygotowań – podkreślił trener Lecha, Mariusz Rumak.

Zobacz też: Są jednym z najlepszych klubów judo w Polsce. Zburzą im jednak halę
Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl