Mandaty dla brudasów

Budujesz, remontujesz, ciężki sprzęt wyjeżdża na publiczne drogi i je zanieczyszcza? Pamiętaj, aby usunąć piach z zajezdni. Strażnicy miejscy w ostatnich dniach przeprowadzili kontrole placów budowy i posypały się mandaty.

Strażnicy miejscy interweniowali ostatni na Grunwaldzie, gdzie dostali sygnał od mieszkańców, że drogi przy lokalnych budowach są brudne i pełen piasku.

Strażnicy rejonowi z Grunwaldu interweniowali u kierowników budów przy Jawornickiej i Bułgarskiej. Posypały się mandaty, a efekt był niemalże natychmiastowy — kierownicy zarządzili sprzątanie. Błoto usunięto ręcznie i mechanicznie, a w niektórych miejscach jezdnia została umyta. Przypominamy, że każdy kierownik budowy ma obowiązek zadbać o czystość drogi publicznej – zaniechanie w tym zakresie mogą skutkować mandatem, informują strażnicy miejscy.

Przypominają jednocześnie, że pojazdy ciężarowe wyjeżdżając na jezdnię, zanieczyszczają ją ziemią, a padający deszcz robi z tego błotnistą papkę. W takich warunkach zatrzymanie pojazdu może okazać się dużym problemem.

W zeszłym roku strażnicy miejscy z Poznania przeprowadzili 2467 kontroli 144 placów budów i terenów do nich przylegających. Stwierdzone nieprawidłowości skutkowały nałożeniem 139 mandatów.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl