Kolacja z Magdą Linette pobiła rekord na WOŚP

Magda Linette zaoferowała możliwość wspólnej kolacji w ramach zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W licytacji udział wzięło 21 osób. Ostateczny zwycięzca zaoferował 77 tys. 900 zł za spotkanie z poznańską tenisistką.

Sukces tenisistki z Poznania

Oczy świata zwróciły uwagę na Magdę Linette po jej niebywałym sukcesie na Australian Open, na którym zaprezentowała się lepiej niż Iga Świątek czy Hubert Hurkacz. Zwyciężyła z Egipcjanką Mayar Sherif, Estonką, Anett Kontaveit, Rosjanką Jekateriną Aleksandrową, Francuzką, Carline Garcią. W ćwierćfinale zmierzyła się z Czeszką Karoliną Pliskovą. Przegrała dopiero w półfinale z Białorusinką Arjaną Sabalenką.

WOŚP: kolacja z Magdą Linette

Poznanianka zaproponowała możliwość wspólnej kolacji w Poznaniu lub w Warszawie. Podała też dwa terminy spotkania w 2023 roku, które nie kolidują z jej wyjazdami i turniejami tenisa. Konkretna lokalizacja ma jednak pozostać niespodzianką dla hojnego zwycięzcy.

Hojnego, ponieważ na sam cel postanowił przeznaczyć niebagatelną sumę, aż 77 900 zł. Ta trafi na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Wspieram WOŚP, od kiedy pamiętam, dlatego w tym roku oferuję Wam wspólnie spędzony czas. Macie ochotę dowiedzieć się czegoś zza tenisowych kulis, a może po prostu porozmawiać o pasjach i życiu? Zapraszam na kolację, ja stawiam – pisała poznańska tenisistka, zapowiadając licytację.

Magda Linette / fot. Łukasz Gdak

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl