Luksusowe domy na czterech kołach w Poznaniu

Szesnaście premier i kilkadziesiąt nowości na rok 2021, więcej wystawców i więcej marek – targi Caravans Salon Poland w tym roku zapowiadają się rekordowo, tak samo jak o rekordowym roku mogą mówić producenci kamperów i przyczep. Impreza rozpocznie się w piątek, 2 października, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Szczególnie imponująco zapowiadają się debiuty dwóch luksusowych marek produkujących kampery. Pierwszą z nich jest Concorde, znany i ceniony producent kamperów klasy premium. Duże i bardzo luksusowo wyposażone pojazdy to prawdziwe mieszkania na kołach. Na Caravans Salon zobaczymy dwa pojazdy niemieckiego producenta: Credo 840L oraz Charisma 920 G z garażem na mały samochód!

Nowością i dodatkową atrakcją targów będzie Strefa RETRO, w której będzie można zobaczyć kilkanaście unikatowych zabytkowych kamperów. Wystawa jest efektem zgłoszeń pasjonatów i kolekcjonerów, którzy chcą pokazać historię motoryzacji na żywo.

Ważnym elementem targów jest XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na który w tym roku zjedzie ponad 150 ekip z całego kraju. Ta edycja zlotu będzie większa, ale z zachowaniem wszelkich wymaganych środków bezpieczeństwa, takich jak poszerzone alejki między kamperami czy punkty dezynfekcyjne dla uczestników.

Caravans Salon to również spotkania z podróżnikami, blogerami oraz znanymi dziennikarzami branżowymi. Kuba Bielak znany z TVN Turbo oraz Akademii Bezpiecznej Jazdy opowie o różnicach w kulturze motoryzacyjnej na świecie (niedziela, godz. 12:00), Radosław Nawrot,  dziennikarz i publicysta Gazety Wyborczej, znany głównie z rubryk sportowych, o swojej pasji do podróżowania i najnowszej książce o Austarlii i Tasmanii „Australia no worries!” (niedziela, godz. 11:00). ElCamper podzieli się wrażeniami z podróży kamperem po Ukrainie, Calluna Trip opowie o podróżach po Ameryce Północnej, a Mikołaj Gospodarek o swojej książce „Polska na czterech kółkach”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl