Łukasz Miadziołko dyrektorem POSiR

Rozstrzygnięto konkurs na szefa Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Został nim Łukasz Miadziołko, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, a wcześniej jego zastępcy.

Konkurs na dyrektora POSiR został ogłoszony w styczniu 2019 roku. Do udziału w nim zgłosiło się 12 kandydatów. 7 z nich spełniało wymagania formalne, na rozmowę przyszło 5 z 7 zaproszonych. Decyzją komisji konkursowej do drugiego etapu zakwalifikowały się 4 osoby. Najlepszym kandydatem okazał się Łukasz Miadziołko, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, a wcześniej jego zastępcy.

Miadziołko z wykształcenia jest politologiem. Ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął w 2004 roku od pracy w Urzędzie Miasta Poznania. Na początku pełnił funkcję asystenta zastępcy prezydenta ds. sportu, potem pracował w Wydziale Kultury Fizycznej i Turystyki, który później zmienił nazwę na Wydział Sportu. Z POSiR jest związany od 2013 r. Początkowo pełnił tam funkcję zastępcy dyrektora ds. eksploatacji. Od końca 2017 r. był pierwszym zastępcą dyrektora POSiR.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl