Literacka Nagroda Wielkopolskich Czytelników. Nagroda wynosi kilkadziesiąt tys. zł

Samorząd województwa wielkopolskiego zapowiada nową inicjatywę literacką, mającą na celu wyróżnienie autorów ważnych dzieł literackich z perspektywy czytelników regionu. Literacka Nagroda Wielkopolskich Czytelników to przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji w Poznaniu.

Literacka Nagroda Wielkopolskich Czytelników została ustanowiona na wniosek marszałka Marka Woźniaka. Jej założeniem jest docenienie autorów piszących istotne dla regionu dzieła literackie. Decyzję o utworzeniu nagrody zatwierdził Zarząd Województwa Wielkopolskiego na dzisiejszym posiedzeniu.

Jednym z elementów inicjatywy jest zaangażowanie czytelników, zwłaszcza tych skupionych w klubach książki działających przy wielkopolskich bibliotekach. To właśnie oni będą mieli wpływ na wybór laureatów Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników. Pierwszych zwycięzców poznamy już w maju bieżącego roku.

Wysokość nagrody wynosi 50 000 złotych. Dodatkowo, biblioteki biorące udział w inicjatywie mają szansę zdobycia 10 nagród o wartości 3 000 złotych każda. Te pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup nowości wydawniczych. Te zasilą zbiory bibliotek i umożliwią czytelnikom dostęp do świeżych publikacji.

Wszystkie szczegóły dotyczące Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników, w tym proces zgłaszania oraz terminy, będą dostępne na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK).

Czytaj też: Zamyka się popularna Biedronka w Poznaniu. Znamy powód [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl