Lech zwycięża, imponujący występ Hoticia

W drugiej kolejce Ekstraklasy Lech Poznań podejmował dziś przy ul. Bułgarskiej Radomiaka i wygrał po golach Mikaela Ishaka i Filipa Szymczaka 2:0. A wynik mógł być wyższy. Kibiców Kolejorza zachwycił swoją grą Dino Hotic, który zaliczył asystę przy trafieniu Ishaka.

Dino Hotic – nowa nadzieja

Już w drugiej minucie Lech miał pierwszą dobrą sytuację. Dino Hotic dośrodkował jednak zbyt mocno, by do piłki mógł zdążyć Afonso Sousa.

Hotić był bardzo aktywny w pierwszej części spotkania, w 19. minucie dośrodkował z rzutu wolnego, a minutę później oddał strzał, z którym jednak poradził sobie bramkarz Radomiaka.

Gdy w 20. minucie wydawało się, że przed polem karnym faulowany był Sousa, sędzia puścił grę, co wywołało protesty w sztabie Lecha. Żółte kartki obejrzeli trenerzy Denny Landzaat oraz John van den Brom.

W 24. minucie ładne dośrodkowanie Eliasa Anderssona na głowę Hoticia nie przyniosło Lechowi prowadzenia tylko dlatego, że świetnie interweniował Filip Majchrowicz. Także dobitka Alana Czerwińskiego nie zakończyła się powodzeniem.

10 minut później Czerwiński wrzucił piłkę na głowę Mikaela Ishaka, jednak i tym razem bramkarz Radomiaka zachował spokój i uchronił swoją drużynę przed stratą gola.

Ishak na 1:0

W 41. minucie Dino Hotic dostał długie podanie, wygrał pojedynek z obrońcą i zagrał idealnie do Ishaka, który miał przed sobą pustą bramkę. Nowy gracz Lecha sprawił, że Szwed miał stuprocentową sytuację i ją wykorzystał.

W 53. minucie Hotić zagraniem zewnętrzną częścią stopy odnalazł w polu karnym Velde, Norweg jednak z bliska nie trafił w bramkę. Minutę później Bośniak trafił z rzutu wolnego w słupek.

W 59. minucie Ishak trafił do pustej bramki po asyście Sousy, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał tego gola.

Gol na 2:0 dziełem zmienników

W 85. minucie rezerwowy Joel Pereira podał prostopadle do Filipa Szymczaka, który w polu karnym minął Cichockiego i strzelił w górny róg bramki, podwyższając wynik na 2:0.

Następny mecz Lech rozegra już w najbliższy czwartek, będzie to rewanż z Żalgirisem w Kownie w eliminacjach Ligi Konferencji, a za tydzień w lidze Kolejorz będzie rywalizował z Zagłębiem w Lubinie.