Lech z karą, kibice z apelem. UEFA wystawiła rachunek za eliminacje Ligii Konferencji

Lech Poznań z trudem przeszedł przez eliminacje do fazy grupowej Ligii Konferencji. Chociaż zarówno piłkarze jak i kibice na pewno chcieliby zapomnieć mecze kwalifikacyjne, nie pozwala im na to komisja dyscyplinarna UEFA, która nałożyła na poznański klub kary za mecze w Poznaniu.

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała Lecha Poznań za mecze podczas eliminacji do fazy grupowej Ligii Konferencji. Łącznie Kolejorz dostał dwie kary na łączną kwotę 23 tysięcy euro, następne kary mogą być jeszcze większe, dlatego władze klubu i stowarzyszenia kibiców apelują do fanów Lecha Poznań o stosowanie się do przepisów.

Pierwsza kara dla Lecha dotyczyła meczu z F91 Dudelange. Klub ma zapłacić 18 tysięcy euro za „zamknięte przejścia ewakuacyjne”. Uchybień w trakcie meczu było jednak więcej. Na trybunie Czapczyka, grupa kibiców zniecierpliwiona czekaniem na wejście, miała sforsować jedną z bramek. Czarę goryczy komisji europejskiej federacji piłkarskiej miało dopełnić zachowanie kibiców z Kotła, którzy dopingowali drużynę stojąc również na schodach, co jest niezgodne z przepisami.

UEFA o karze poinformowała 7 września. Dzisiaj poznańscy kibice przekazali informacje, że klub będzie musiał zapłacić kolejne 5 tysięcy euro. W związku z tym w mediach społecznościowych fani przekazują sobie prośbę od władz Lecha.

Prośba od klubu: przed nami kolejne spotkanie – w czwartek podejmujemy Austrię Wiedeń. Dlatego też zwracamy się z prośbą o to byście na tym meczu zostawili puste przejścia. – czytamy na fanpage-u jednej z grup kibicowskich na Facebooku.

Mecz z Austrią Wiedeń odbędzie się w czwartek o godzinie 21.00 w Poznaniu. Wczoraj wieczorem kupiony bilet na mecz miało ponad 16,5 tysiąca osób.

 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl